Yazılar
Ramazân-ı Şerîfiniz Mübârek Olsun

Hz. Peygamber (sav) Efendimiz, ashabına hitaben;
“Mübarek Ramazan ayına kavuştunuz. Yüce Allah, bu ayda size oruç tutmayı farz kıldı. Bu ayda cennet kapıları açılır, cehennem kapıları ise kapanır ve şeytanların azgınları bağlanır.” buyurmuştur.

Efendimiz, bir başka mübarek hadis-i şeriflerinde de; Ramazan-ı Şerif ayının, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan bir zaman dilimi olduğunu, biz ümmetine müjdelemiştir.

Her ne kadar, küresel salgın sebebiyle; bütün faaliyetlerimizi asgarîye indirmiş, dost ve sevdiklerimizle aramıza fizikî mesafe koymak zorunda kalmış olsak da...

Bu sıkıntılı günlerin en kısa süre içinde geçip gideceğine gönülden inanıyoruz.

Ve, bu vesile ile; Efendimizin yukarıdaki hadis-i şerifleri ışığında, Kâinatın prospektüsü Kur’ân-ı Kerîm’in indirildiği, mü’minin kalkanı olarak ifade edilen oruç ibadetinin farz kılındığı, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin kendisinde bulunduğu Ramazan-ı Şerif ayından; evlerimizdeki
mukabelelerimizle,
teravihlerimizle
sadaka-ı fıtırlarımızla,
sahur ve iftarlarımızla
en güzel şekilde istifade edebilmemizi diliyor, sıhhat ve afiyet ile bayrama erişmeyi, camilerde cemaatlerle buluşmayı ve tabii ki okullarımıza ve öğrencilerimize de kavuşmayı niyaz ediyoruz.

Ramazan-ı Şerifimiz hayırlı ve mübarek olsun.